KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15106439

nr 1510 6439

Ellen Jolin

(1854-1939), Sverige

Signerad, daterad 1916 "äng, midsommartid i Gagnef", 24x34 cm, yttermått inklusive ram: 43x54, akvarell

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.300 kr

måndag 12 december 2022
kl 20:59:06

  • Tema
  • 12 dec

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Ellen Jolin

Läs mer om Ellen Jolin